Co to znaczy dzierżawić kserokopiarkę?

Kserokopiarka jest niezbędna do pracy w każdym biurze. Jest to urządzenie tak samo potrzebne jak komputer czy telefon. Tak jak komputer jest centrum obiegu dokumentów w wersji elektronicznej, tak samo kserokopiarka jest centrum obiegu dokumentów w wersji papierowej (dokumenty firmowe, faktury, umowy), choć…nie tylko. Ale o tym za chwilę… 

Dziś kserokopiarka to już nie tylko drukowanie, ale również kopiowanie skanowanie, wysyłanie czy też faksowanie. Możemy również doposażyć urządzenia o wiele dodatkowych opcji, ale to już temat na inny artykuł

Kiedy już zdamy sobie sprawę z faktu, iż kserokopiarka jest nam niezbędna do pracy pojawi się kwestia jej zakupu. Ale właśnie czy, aby korzystać z najnowocześniejszej kserokopiarki, która odpowiednio dopasowana do naszych potrzeb „wykona za nas połowę pracy” musimy ją zakupić?

Odpowiedź brzmi…nie.

Oprócz nabycia kserokopiarki poprzez jej zakup możemy ją wydzierżawić, a więc nie musimy jej kupić, aby móc z niej korzystać kiedy tylko chcemy. 

Dzierżawa – co to dokładnie oznacza?

Dzierżawa, czyli…wynajęcie. Dla kogoś, kto nie pała żądzą posiadania 😉 jest to idealne rozwiązanie.

Dzierżawa kopiarek to ich wynajęcie, wypożyczenie od profesjonalnej firmy zajmującej się serwisem i sprzedażą kserokopiarek. Polega ona na tym, że klient wypożycza kserokopiarkę na określony w umowie okres czasu na wcześniej ustalonych warunkach. Urządzenie wstawiane jest do klienta bezpłatnie, a jedynym ponoszonym przez niego kosztem jest koszt wykonanych kopii/wydruków. W umowie określona jest stawka za 1 kopię/wydruk mono oraz 1 kopię/wydruk w kolorze (w przypadku urządzeń kolorowych). Na podstawie comiesięcznego sczytywania liczników kserokopiarki wystawiana jest faktura. Istnieją dwie główne możliwości, jeżeli chodzi o rozliczenie finansowe: kserokopiarki Warszawa, dzierżawa kserokopiarek, niszczarki dokumentów

  1. miesięczny abonament (stała opłata) + opłata od każdej kopii/wydruku

  2. opłata od każdej kopii/wydruku (brak stałej opłaty)

Opcję, w której istnieje stała opłata miesięczna stosuje się w przypadku, gdy klient deklaruje małą miesięczną liczbę kopii/wydruków (określenie przybliżonej średniej miesięcznej liczby wykonywanych kopii/wydruków jest niezbędne do przygotowania oferty na dzierżawę kserokopiarki).

Koszt klienta to jedynie koszt opisany w punkcie 1 lub 2. Wszelkie naprawy urządzenia, materiały eksploatacyjne (tonery, bębny), części (rolki, folie, itp.), okresowe przeglądy kserokopiarki (które są niezbędne do jak najdłuższego utrzymania jej w jak najlepszej kondycji) czy też dojazdy do urządzenia wykonywane są przez serwis bezpłatnie. Serwis zajmie się wszystkim co z nią związane oprócz dostarczenia papieru. Aby korzystać z kserokopiarki, która jak najlepiej sprawdzi się w danym biurze wystarczy zgłosić się do profesjonalnej firmy zajmującej się kserokopiarkami, zakupić zapas papieru i… zacząć działać 

Co zyskujemy dzierżawiąc kserokopiarkę?

Po pierwsze pieniądze, które mamy przeznaczone na jej zakup zostają nam w kieszeni. Dzięki czemu możemy je przeznaczyć na inny cel, bądź też po prostu na opłacenie wykonanych kopii.

Po drugie co miesiąc koszty drukowania/kopiowania możemy wliczyć sobie w koszty biura.

Po trzecie w przypadku, gdy potrzebujemy kserokopiarki (co już ustaliliśmy) a nie posiadamy środków finansowych na jej zakup, mamy możliwość korzystania z nowoczesnych urządzeń właśnie poprzez ich wynajęcie. Nie ma potrzeby wydawania na raz kilku czy kilkunastu tysięcy złotych. Dzięki dzierżawie nie posiadając funduszy na kserokopiarkę, możemy korzystać w swoim biurze z profesjonalnego sprzętu drukującego.

Po czwarte, tak jak zostało wspomniane wyżej, wszelkie problemy z kserokopiarką, dojazdy do awarii, wszelkie potrzebne materiały eksploatacyjne, części oraz konserwacje dostarczane i wykonywane są BEZPŁATNIE. Klient nie martwi się o nic prócz papieru. Wystarczy zgłosić się pod podany numer telefonu lub adres e-mailowy i serwis załatwi temat. A co za tym idzie…brak jakichkolwiek nieprzewidzianych wydatków w temacie kserokopiarki. 

Po piąte mamy gwarancję, iż nie będzie miała miejsce sytuacja, w której maszyna będzie „nieczynna” przez długi okres czasu z powodu awarii, braku tonera czy też bębna. Wszystko to jest w gestii serwisu, który bezzwłocznie podejmie się doprowadzenia urządzenia do porządku. Dzięki szybkiej reakcji nie może mieć miejsca długotrwała awaria urządzenia, która w innym przypadku mogłaby dezorganizować pracę biura.

Po szóste w razie rosnących potrzeb istnieje możliwość wymiany urządzenia na szybsze, lepsze, posiadające więcej opcji. W przypadku dzierżawy klient nie ryzykuje niczym. W przypadku zakupu, takiej możliwości mieć nie będziemy. 

Jak widać korzyści z dzierżawy kserokopiarki jest naprawdę wiele i tak jak zostało wspomniane na samym początku kserokopiarka to nie tylko obieg dokumentów papierowych, chociażby dlatego, że coraz więcej urządzeń posiada np. wysyłanie, funkcję skanowania do e-maila czy też skanowania do pliku bezpośrednio na komputer użytkownika., a więc jest to tym samym obieg elektroniczny.

Faktem jest, że kserokopiarka w biurze jest potrzebna. Do tego, aby wydrukować dokument, żeby go skopiować, zeskanować czy wysłać. Jest nam potrzebna nie tylko do ułatwienia pracy, ale do jej wykonywania. Kiedy ją kupujemy robimy to nie dlatego, żeby ją mieć w biurze, ale po to, aby móc wykonać wyżej wymienione czynności. Jeżeli więc istnieje taka możliwość jak jej dzierżawa to dlaczego by nie skorzystać? Powodów jest co najmniej sześć

Jeśli jednak ktoś lubi mieć coś (czyt. kserokopiarkę) po to, aby mieć (dzierżawiona kserokopiarka jest cały czas własnością firmy, od której ją dzierżawimy) pozostaje mu jej zakup, co przecież też nie jest złym wyborem, ale wtedy nadal brakuje tych sześciu zalet wymienionych wyżej. Podsumowując nasz zakres działalności to Kserokopiarki a główny obszar działania Warszawa

K.J. – Kserokopiarki Warszawa