Czy kserokopiarka poleasingowa to dobry wybór?

Warszawa – duże miasto – duże możliwości. Wszystko pod ręką. Możemy załatwić każdą sprawę, wszystko kupić. Mamy duży wybór, ale co za tym idzie i większy problem z wyborem, gdzie kupić czy też z czyich usług skorzystać. Jednak głównym kryterium wyboru jest zazwyczaj cena. Im taniej tym lepiej.

 

Chyba wszyscy lubimy mieć coś nowego. Kiedy mamy nowe ubranie (tutaj szczególnie mam na myśli kobiety) czy nowy gadżet (to już bardziej dotyczy panów) poprawia nam się nastrój, mamy lepszy humor. Aby tak było kupujemy coś, co najczęściej po prostu chcemy mieć. Odnosząc daną sytuację do zakupu kserokopiarki do firmy myślę, że radość z zakupu nie będzie już tak wielka, nie będzie, gdyż pewnie większość ludzi, jeśli już zda sobie sprawę, że kserokopiarka jest im niezbędna do pracy, jej zakup będzie traktowało jako konieczność a kserokopiarkę jako urządzenie, które MUSI kupić a nie CHCE kupić. Brak zadowolenia wynikać będzie pewnie z faktu zainwestowania określonej kwoty, którą być może wolelibyśmy przeznaczyć na inne „przyjemności”. Chcąc maksymalnie zaoszczędzić na zakupie kserokopiarki, najczęściej wybieramy najtańsze rozwiązania, a więc też najczęściej najgorsze. Kupujemy jakościowo gorszy sprzęt, który jednocześnie ma ograniczoną funkcjonalność, a przecież kserokopiarkę kupuje się przynajmniej na kilka lat. 

Aby osiągnąć kompromis między koniecznością posiadania dobrej kserokopiarki a „nie za dużym zadowoleniem” kupującego, wynikającego z konieczności zakupu, qnajlepszym rozwiązaniem jest zakup kserokopiarki poleasingowej.


Co to znaczy, że kserokopiarka jest poleasingowa?

 

Jest to kserokopiarka „nie nowa”. Kserokopiarka, która ma już na swoim koncie określony przebieg, co nie znaczy, że ma gorszą jakość kopii, czy funkcjonalność niż kserokopiarka nowa. Jest to pełnowartościowe urządzenie, na którym możemy wykonać dokładnie to samo, co na takiej samej kserokopiarce nowej. A jej główną zaletą jest…cena. 

Często poleasingową kserokopiarkę możemy kupić za ok. połowę ceny kserokopiarki nowej. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż zakup „taniej” („taniość” jest w tym przypadku tylko złudna) kserokopiarki nowej jest zakup taniej i dobrej kserokopiarki poleasingowej. Kupując jej tańszą „podróbkę” „kupimy” również sobie więcej problemów, większą awaryjność, co oznacza zaległości w pracy, konieczność wzywania serwisu, a w ostateczności dodatkowe koszty. Można by uniknąć tego wszystkiego, gdybyśmy zakupili dobrą kserokopiarkę. 


Skąd się biorą kserokopiarki poleasingowe?

 

Najczęściej są to kserokopiarki pochodzące od klientów, którzy je dzierżawili. Tak więc są to urządzenia, które były pod stałą opieką serwisową, które były w ciągłym użyciu i które nadal są zdolne do wykonania określonej liczby kopii. Nie są to więc stare, rozpadające się urządzenia, których dana firma chce się pozbyć. Kserokopiarki poleasingowe przed sprzedażą są skrupulatnie sprawdzane pod każdym względem, przeprowadzane są szczegółowe testy, po to, aby dysponowały one swoją pełną funkcjonalnością. 


Gdzie kupić kserokopiarkę poleasingową?

 

Kiedy już dojrzejemy do decyzji, że chcemy stać się posiadaczami poleasingowej kserokopiarki musimy głębiej się zastanowić i dobrze wybrać serwis z którym planujemy nawiązać współpracę. Bo o kserokopiarkę trzeba dbać przez cały okres korzystania z niej. Nie wystarczy postawić ją w biurze. Jest to tylko urządzenie, więc zdarzają się przecież większe bądź mniejsze awarie, aby je zmniejszyć do minimum konieczne są okresowe przeglądy, potrzebna jest fachowa opieka profesjonalnego serwisu.

Szukając urządzenia np. w Warszawie możemy mieć dość ciężki orzech do zgryzienia, gdyż firm zajmujących się serwisem i sprzedażą kserokopiarek jest wiele. Ważne jest, aby je dokładnie „odfiltrować”. Wpisując w wyszukiwarkę frazę kserokopiarki Warszawa czy też serwis kserokopiarek Warszawa otrzymamy całą listę firm. Na co zwrócić szczególną uwagę przeglądając kolejne strony internetowe? Kluczowa jest tutaj kwestia wachlarzu usług, jakie dana firma ma nam do zaoferowania. Czy jest to tylko sprzedaż poleasingowych kserokopiarek, które są zdobyte niejako „przy okazji” czy jest to profesjonalny serwis kserokopiarek taki jak np. Copy Control Service. 

Dlatego istotną kwestią jest samo „miejsce”, w którym planujemy dokonać zakupu kserokopiarki. Ważne jest czy dany serwis oferuje także sprzedaż nowych kserokopiarek i urządzeń drukujących, dzierżawę kserokopiarek, sprzedaż materiałów eksploatacyjnych oraz pełne wsparcie techniczne. Czyli czy zajmuje się wszystkim tym, co jest związane z wydrukiem dokumentów w firmie.

Gdy mamy zamiar nawiązać współpracę z danym serwisem czy też planując zakup w danej firmie trzeba zwrócić uwagę czy w razie potrzeby mamy możliwość skorzystania z jej pomocy, czy też zostaniemy z problemem sami, bo firma od której zakupiliśmy sprzęt nie ma pojęcia o serwisowaniu kserokopiarek, dlatego sprzedaje i „umywa ręce”. 

Poprzez samo podejście do klienta można zorientować się z kim mamy do czynienia. Przymierzając się do zakupu kserokopiarki poleasingowej od danego serwisu powinniśmy otrzymać informację o jej pochodzeniu, wykonanym przebiegu czy też stanie technicznym. Dla profesjonalnego serwisu kserokopiarek informacje te nie będą tajemnicą i wszystkie powinniśmy uzyskać przy transakcji. Natomiast firma, która „skądś ma” daną kserokopiarkę i nie zajmuje się na co dzień sprzedażą urządzeń drukujących najczęściej nie będzie miała pojęcia na temat wyżej wymienionych informacji. Co za tym idzie najczęściej w takim przypadku otrzymamy urządzenie nieprzygotowane do dalszej pracy (w najlepszym wypadku nie w takim stanie jak powinniśmy je otrzymać) oraz w razie jakiejkolwiek awarii będziemy zmuszeni do poszukiwania innego serwisu, gdyż firma od której zakupiliśmy kserokopiarkę zwyczajnie się nim nie zajmuje. 

Podsumowując: w momencie, gdy dopiero zaczynamy swoją działalność i nie mamy zbyt wielu funduszy na zakup nowej kserokopiarki, czy też w sytuacji, gdy po prostu w danej chwili nie mamy określonej kwoty na zakup profesjonalnej kserokopiarki najlepszym rozwiązaniem jest zakup kserokopiarki poleasingowej. Co istotne – tak jak wspomniałam wyżej warto zwrócić uwagę na to GDZIE planujemy dokonać zakupu. Trzeba się do tego przyłożyć, aby później nie gromadzić sobie niepotrzebnych kosztów. I co ważne profesjonalny serwis kserokopiarek na kserokopiarkę poleasingową udzieli nam takiej samej gwarancji jak na urządzenie nowe. Podsumowując nasz zakres działalności to Kserokopiarki a główny obszar działania Warszawa.

K.J. – Kserokopiarki Warszawa