Dzierżawa kserokopiarek Warszawa

Dlaczego w wielu firmach zamiast nowoczesnej kserokopiarki, która potrafi naprawdę wiele, stoi zwyczajna drukarka, która potrafi zdecydowanie mniej? Oprócz odpowiedzi, mówiącej o tym, że taka firma po prostu nie potrzebuje kserokopiarki i drukarka wystarcza jej w zupełności (co jest raczej usprawiedliwieniem i pozornym powodem, gdyż gdyby była możliwość pracownicy na pewno wykorzystywaliby możliwości kserokopiarki) najczęstszą będzie pewnie to, że firmę po prostu nie stać na kserokopiarkę. Co za tym idzie trzeba zadowolić się drukarką jaka jest w biurze. 

 

Skoro firma nie ma pieniędzy na zakup kserokopiarki, dlaczego jej po prostu nie wydzierżawi? To właśnie dzierżawa byłaby w tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem, ale…dlaczego pomimo takiej możliwości wiele firm pozostaje wiernych swoim drukarkom? Przecież w przypadku dzierżawy płacimy tylko za kopie, które faktycznie wykonamy oraz za papier. Czy w ostatecznym rozrachunku nie jest to tańsza opcja od naszego działania na starej drukarce? Przecież oprócz tego, że koszt wydruku na niej jest zdecydowanie wyższy to musimy kupować materiały eksploatacyjne, części oraz borykać się z tym, że znowu w najmniej oczekiwanym momencie drukarka może odmówić nam posłuszeństwa.

Dlaczego nie korzystamy z możliwości dzierżawy kserokopiarki?

 

Po prostu lubimy mieć coś swojego (w przypadku dzierżawy kserokopiarka nadal jest własnością firmy, od której ją dzierżawimy) a oprócz tego głównym powodem „niedzierżawienia” kserokopiarki jest niewiedza na ten temat. Ludzie nie wiedzą, że istnieje możliwość wydzierżawienia kserokopiarki. Chyba nikt nie wyobraża sobie pracy w biurze bez możliwości wydrukowania jakiegokolwiek dokumentu. Dlatego właśnie w wielu firmach stoją „prowizoryczne” drukarki, aby zapewnić swoim pracownikom chociaż namiastkę profesjonalnych wydruków. 

 

Dla kogoś, kto w końcu zda sobie sprawę z faktu, iż kserokopiarka jest mu potrzebna do pracy oczywiste jest, że trzeba zakupić sprzęt drukujący. Ludzie nie decydują się na dzierżawę kserokopiarek, gdyż nie wiedzą, że bez jednorazowego wydania określonej kwoty na zakup kserokopiarki mogą niewielkim kosztem mieć możliwość stworzenia profesjonalnych dokumentów w swoim biurze. Taka opcja rozwiązuje wszelkie problemy z wydrukiem w firmie – nie ma problemu z dostępnością materiałów eksploatacyjnych oraz części, nie ma problemu z awariami. 

 

W momencie kiedy już dana firma wie o możliwości wypożyczenia kserokopiarki może się pojawić odrzucenie takiej oferty ze względu na to, iż nie chcą płacić za coś co nie jest ich własnością (mam tutaj na myśli kserokopiarkę). Trzeba jednak pomyśleć, w taki sposób, że jednak płacimy za swoją własność jaką są właśnie wykonane przez nas kopie. A przecież o to chodzi, bo nie kupujemy urządzenia drukującego dlatego, ponieważ pasuje nam ono do wystroju biura, tylko po to, aby mieć rzeczone kopie i wydruki. W momencie dzierżawy cel mamy osiągnięty (mamy dokumenty na papierze) zdecydowanie niższym kosztem. Kupując urządzenie tak czy inaczej ponosimy koszty na kopie (chociażby zakup tonera) a oprócz tego wcześniej musieliśmy wydać jednorazowo większą kwotę na zakup drukarki czy kserokopiarki. Po jakimś czasie (najczęściej trzech latach w przypadku drukarki) zostajemy ze starym, zużytym urządzeniem, pustym portfelem i masą kłopotów przez okres korzystania z drukarki.

W przypadku dzierżawy w każdym momencie trwania umowy, kiedy zaistnieje taka potrzeba możemy wymienić urządzenie na szybsze czy nowsze. Cały czas mamy w swoim biurze sprawne urządzenie, które pomaga nam w codziennej pracy, a często nawet nam ją umożliwia.

 

Dzierżawa kserokopiarki to jej wynajęcie, pożyczenie. A jak się coś pożycza to trzeba to oddać. To oczywiste. Biorąc pożyczkę w banku zawsze musimy oddać więcej niż pożyczyliśmy. Nie ma pożyczek nieoprocentowanych. Nie jest tak, że pożyczamy 1000 zł i oddajemy 1000 zł. Wypożyczenie kserokopiarki różni się tym od wszelkich innych pożyczek, że jest to wypożyczenie nieoprocentowane. Daje nam to same korzyści, z których najważniejsza jest taka, że mamy możliwość drukowania i kopiowania bez nadliczbowych awarii, bez konieczności szukania tonerów (które kończą się w najmniej odpowiednim momencie), bez konieczności poszukiwania serwisu, który w końcu naprawi nasze urządzenie. Krótko mówiąc daje nam zdecydowanie tańsze drukowanie i kopiowanie. 

 

Oprócz tego, że nie wiemy o możliwości dzierżawy urządzeń drukujących kolejnym powodem „unikania” takiej formy współpracy jest strach – strach właśnie przed współpracą, przed współpracą z kimkolwiek, przed współpracą czyli uzależnieniem się od kogoś. Faktem jest, że najlepiej być samowystarczalnym. Jednak myślę, że umowę dzierżawy nie trzeba tak traktować, nie trzeba traktować jej jako współpracę, która w jakikolwiek sposób ograniczy naszą autonomię, a wręcz przeciwnie należy traktować ją jako współpracę, która poszerzy nasze horyzonty, poszerzy nasze horyzonty w kwestii obiegu dokumentów w firmie. 

 

Obecnie umowy dzierżaw są tak skonstruowane, że praktycznie w każdym momencie jej trwania możemy z niej rezygnować, bez ponoszenia jakichkolwiek większych konsekwencji. Firmy wychodzą naprzeciw wymaganiom klientów i stają się elastyczne w tym temacie. Skoro w końcu wiemy, że możemy wydzierżawić kserokopiarkę, że przyniesie nam to wiele korzyści i oszczędności, a w końcu, że nic nie ryzykujemy, to czemu nie spróbować? Podsumowując nasz zakres działalności to Kserokopiarki a główny obszar działania Warszawa.

K.J. – Kserokopiarki Warszawa